Są Gorsi


Parę słów o nas:

Zespół Są Gorsi powstał w 2001 roku z inicjatywy wokalisty, Mariusza Kozioła. Nasza muzyka charakteryzuje się urozmaiconymi rytmami, a nazwa zespołu prezentuje nie tylko osobowości członków zespołu, ale i - mamy nadzieję - nasz poziom muzyczny :) .

Kompozytorami utworów są Tomasz GrajcarMariusz Kozioł, którzy zainspirowani twórczością ks. Jana Twardowskiego postanowili napisać muzykę do tych tekstów, po pierwsze z powodu osobistego utożsamiania się z ich treścią, a po drugie z chęci podzielenia się tym z drugim człowiekiem w sposób, jaki jest im najbliższy.

Nazwa Są Gorsi powstała znacznie wcześniej - był to jeden z poprzednich projektów wokalisty - ze starego składu pozostał tylko Maniek.

Autorem większości tekstów wykorzystanych do twórczości zespołu jest ks. Jan Twardowski. W porozumieniu z księdzem zaczęliśmy wykonywać Jego poezję, traktując naszą muzykę jako jej nośnik.

W lipcu 2003 razem z Adamem Łoniewskim, aktorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy, stworzyliśmy montaż muzyczno-teatralny pt. Tak będzie, czyli codzienność rzeczy martwych. Premiera odbyła się 26 lipca 2003 r. przy pełnej widowni.

Nasz utwór Kiedy mówisz znalazł się na mandarynkowej składance Cytryny. Teledysk do utworu można ściągnąć z tego adresu (lub mirror).© 2004-2024 Kamil Barański. All rights reserved!